KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 6561663
*
nr 656 1663
Axel Fridell
(1894-1935), Sverige
Etsning, Axel Fridell (1894-1935), Gustaf V, 24 x 10
Axel Fridell, född 1894 i Falun, död 1935 i Stockholm, svensk målare och grafiker,
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 september 2010
kl 19:34:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/9 15:58:21
1
1.000 kr
11/9 16:31:35
2
800 kr
13/9 19:20:57
2
Vinnande bud
13/9 19:23:44
1
1.500 kr
13/9 19:25:31
1
1.800 kr
13/9 19:26:04
1
2.000 kr
13/9 19:29:19
1
2.500 kr
- Konstnär/Designer
Axel Fridell
Axel Fridell, född 1894 i Falun, död 1935 i Stockholm, svensk målare och grafiker,
Läs mer om Axel Fridell
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel fridell etsning etsningar grafik gustaf v kung kungar kungligt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9356 Carborundumets..
Oidentifierad konstnär. Signerad. Bildmått: 53x33 ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:12
-
1014 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. 1897. Signerad m..//
Aktuellt bud: 10.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:14
-
1011 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. Signerad, "Lavar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:22
-
9295 Etsning
BertilBull Hedlund, Gårdsmotiv. Signerad. Bildmått..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:42
-
9350 Etsningar
2 st, Julio Zapata (f. 1932), Spanien. Modeller, y..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:32
-
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:40
*
Axel Fridell
Axel Fridell, född 1894 i Falun, död 1935 i Stockholm, svensk målare och grafiker,
Läs mer om Axel Fridell
nr 656 1663
Axel Fridell
(1894-1935), Sverige
Etsning, Axel Fridell (1894-1935), Gustaf V, 24 x 10
Axel Fridell, född 1894 i Falun, död 1935 i Stockholm, svensk målare och grafiker,
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 2.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 september 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/9 15:58:21 | 1 | 1.000 kr |
11/9 16:31:35 | 2 | 800 kr |
13/9 19:20:57 | 2 | Vinnande bud |
13/9 19:23:44 | 1 | 1.500 kr |
13/9 19:25:31 | 1 | 1.800 kr |
13/9 19:26:04 | 1 | 2.000 kr |
13/9 19:29:19 | 1 | 2.500 kr |
- Konstnär/Designer
Axel Fridell
Axel Fridell, född 1894 i Falun, död 1935 i Stockholm, svensk mÃ¥lare och grafiker,Läs mer om Axel Fridell
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel fridell etsning etsningar grafik gustaf v kung kungar kungligt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9356 Carborundumets..
Oidentifierad konstnär. Signerad. Bildmått: 53x33 ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:12 -
1014 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. 1897. Signerad m..//
Aktuellt bud: 10.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:14 -
1011 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. Signerad, "Lavar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:22
-
9295 Etsning
BertilBull Hedlund, Gårdsmotiv. Signerad. Bildmått..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:42 -
9350 Etsningar
2 st, Julio Zapata (f. 1932), Spanien. Modeller, y..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:32 -
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:40